EKMH250VSN123MP45U
Chemi-Con
Product No:
EKMH250VSN123MP45U
Description:
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 117
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 12000 µF
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 2.69 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.9052 A @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 41mOhm @ 120Hz