EKMM101VNN122MQ35M
Chemi-Con
Product No:
EKMM101VNN122MQ35M
Description:
CAP ALUM 1200UF 20% 100V SNAP
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series KMM
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 1200 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 100 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Operating Temperature -25°C ~ 105°C