EKMM451VSN681MA60T
Chemi-Con
Product No:
EKMM451VSN681MA60T
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 680 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 2.441" (62.00mm)
Operating Temperature -25°C ~ 105°C