EKMM800VSN222MN50U
Chemi-Con
Product No:
EKMM800VSN222MN50U
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series KMM
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 2200 µF
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 80 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Operating Temperature -25°C ~ 105°C