
Chemi-Con
Product No:
EKXJ451ELL121MM45S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.503
4.503
10
3.63185
36.3185
50
3.12379
156.1895
100
2.83309
283.309
500
2.106682
1053.341
1000
1.961389
1961.389
2500
1.888752
4721.88
5000
1.852424
9262.12
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chemi-Con |
| Series | KXJ |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 120 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.831" (46.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 945 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.12625 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |