EKXJ451ELL330ML20S
Chemi-Con
Product No:
EKXJ451ELL330ML20S
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 39
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings AEC-Q200
Tolerance ±20%
Capacitance 33 µF
Applications Automotive
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 385 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 962.5 mA @ 100 kHz