
Chemi-Con
Product No:
EKXJ451ELL680MU40S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.3345
3.3345
10
2.69515
26.9515
50
2.35258
117.629
100
2.05846
205.846
500
1.568336
784.168
1000
1.372294
1372.294
2500
1.323284
3308.21
5000
1.274273
6371.365
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chemi-Con |
| Series | KXJ |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 68 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.571" Dia (14.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.634" (41.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 660 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.65 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |