EKYA160ELL123MLP1S
Chemi-Con
Product No:
EKYA160ELL123MLP1S
Description:
CAP ALUM 12000UF 20% 16V RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 390
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 12000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C