
Chemi-Con
Product No:
EKYA160ELL123MLP1S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 12000UF 20% 16V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.565
2.565
10
2.0767
20.767
50
1.8126
90.63
100
1.586025
158.6025
500
1.208419
604.2095
1000
1.05736
1057.36
2500
1.019597
2548.9925
5000
0.981834
4909.17
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chemi-Con |
| Series | KYA |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 12000 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |