
Chemi-Con
Product No:
EKYB630ELL681MK30S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7765
1.7765
10
1.40315
14.0315
50
1.21581
60.7905
100
1.05203
105.203
500
0.794903
397.4515
1000
0.701385
701.385
2500
0.654626
1636.565
5000
0.631246
3156.23
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chemi-Con |
| Series | KYB |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 26 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 680 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.240" (31.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.449 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.415 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |