
Chemi-Con
Product No:
EKYC500ELL681MK20S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2065
1.2065
10
0.95475
9.5475
50
0.82726
41.363
100
0.715825
71.5825
500
0.540873
270.4365
1000
0.477242
477.242
2500
0.445426
1113.565
5000
0.429524
2147.62
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chemi-Con |
| Series | KYC |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 680 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.846" (21.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.29 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.15 A @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50mOhm @ 100kHz |