
Chemi-Con
Product No:
EKZE100ELL681MH15D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7505
0.7505
10
0.52915
5.2915
50
0.40014
20.007
100
0.348555
34.8555
500
0.258191
129.0955
1000
0.21946
219.46
2500
0.206549
516.3725
5000
0.193648
968.24
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Chemi-Con |
| Series | KZE |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Impedance | 56 mOhms |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 680 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.591" (15.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 597 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 995 mA @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |