ELBG250ELL722AK55S
Chemi-Con
Product No:
ELBG250ELL722AK55S
Description:
CAP ALUM 7200UF 25V RADIAL
Ratings AEC-Q200
Tolerance 0%, +30%
Capacitance 7200 µF
Applications Automotive
Lead Spacing -
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C