ELBG250ELL842AMN3S
Chemi-Con
Product No:
ELBG250ELL842AMN3S
Description:
CAP ALUM 8400UF 25V RADIAL
Ratings AEC-Q200
Tolerance 0%, +30%
Capacitance 8400 µF
Applications Automotive
Lead Spacing -
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C