ELXV250ELL221MJC5S
Chemi-Con
Product No:
ELXV250ELL221MJC5S
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Ratings AEC-Q200
Tolerance ±20%
Capacitance 220 µF
Applications Automotive
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C