ELXY160ETD820ME15D
Chemi-Con
Product No:
ELXY160ETD820ME15D
Description:
CAP ALUM 82UF 20% 16V RADIAL
Series LXY
Package Tape & Box (TB)
Ratings AEC-Q200
Tolerance ±20%
Capacitance 82 µF
Applications Automotive
Lead Spacing -
Package / Case Radial, Can
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C