ELXY250ELL100MD07D
Chemi-Con
Product No:
ELXY250ELL100MD07D
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1984
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series LXY
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Tolerance ±20%
Capacitance 10 µF
Applications Automotive
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C