ELXY350ETD820MF15D
Chemi-Con
Product No:
ELXY350ETD820MF15D
Description:
CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1802
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series LXY
Package Cut Tape (CT)
Ratings AEC-Q200
Impedance 250 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 82 µF
Applications Automotive
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Polarization Polar
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 156 mA @ 120 Hz