ELXY500ETC100MF05D
Chemi-Con
Product No:
ELXY500ETC100MF05D
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Series LXY
Package Tape & Box (TB)
Ratings AEC-Q200
Tolerance ±20%
Capacitance 10 µF
Applications Automotive
Lead Spacing -
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C