ELXZ350ELL681MJ30S
Chemi-Con
Product No:
ELXZ350ELL681MJ30S
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series LXZ
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Impedance 37 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 680 µF
Applications Automotive
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 1.014 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.69 A @ 100 kHz