EMF107B7105MAHT
Taiyo Yuden
Product No:
EMF107B7105MAHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 1UF 16V X7R 0603
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 29858
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications Automotive, SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number EMF107B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C