EMHS101GRA111MKE0S
Chemi-Con
Product No:
EMHS101GRA111MKE0S
Description:
CAP ALUM 110UF 20% 100V SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings AEC-Q200
Tolerance ±20%
Capacitance 110 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 100 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Surface Mount Land Size 0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 368 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 920 mA @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 170mOhm @ 100kHz