EMK021BJ221KK5W
Taiyo Yuden
Product No:
EMK021BJ221KK5W
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 220PF 16V X5R 008004
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 978
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 220 pF
Applications SMPS Filtering
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.006" (0.14mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Base Product Number EMK021B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C