EMK021BJ221MK-W
Taiyo Yuden
Product No:
EMK021BJ221MK-W
Description:
CAP CER 220PF 16V X5R 008004
Payment:
In Stock : 20950
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 220 pF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.005" (0.14mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Base Product Number EMK021B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C