EMK021BJ471KK-W
Taiyo Yuden
Product No:
EMK021BJ471KK-W
Description:
CAP CER 470PF 16V X5R 008004
Payment:
In Stock : 49650
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.006" (0.14mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Base Product Number EMK021B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C