EMK042CG330JC-W
Taiyo Yuden
Product No:
EMK042CG330JC-W
Description:
CAP CER 33PF 16V C0G/NP0 01005
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 39834
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Base Product Number EMK042C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C