EMK063B7103MP-F
Taiyo Yuden
Product No:
EMK063B7103MP-F
Description:
CAP CER 10000PF 16V X7R 0201
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 18690
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Applications SMPS Filtering
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number EMK063B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C