EMK063BJ104MP-F
Taiyo Yuden
Product No:
EMK063BJ104MP-F
Description:
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0201
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 593297
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.015" (0.39mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number EMK063B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C