EMK063BJ471KP-F
Taiyo Yuden
Product No:
EMK063BJ471KP-F
Description:
CAP CER 470PF 16V X5R 0201
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number EMK063B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C