EMK105B7473MVHF
Taiyo Yuden
Product No:
EMK105B7473MVHF
Description:
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0402
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Applications Automotive
Failure Rate -
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number EMK105B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C