EMK105F473ZV-F
Taiyo Yuden
Product No:
EMK105F473ZV-F
Description:
CAP CER 0.047UF 16V Y5V 0402
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number EMK105F
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C