EMK107ABJ475MA-T
Taiyo Yuden
Product No:
EMK107ABJ475MA-T
Description:
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0603
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 194348
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number EMK107A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C