EMK212ABJ475MG-T
Taiyo Yuden
Product No:
EMK212ABJ475MG-T
Description:
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0805
Payment:
In Stock : 1711
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number EMK212A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C