EMK316F105ZD-T
Taiyo Yuden
Product No:
EMK316F105ZD-T
Description:
CAP CER 1UF 16V Y5V 1206
Series M
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number EMK316F
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C