EMK325B7226MM-PR
Taiyo Yuden
Product No:
EMK325B7226MM-PR
Description:
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 13400
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 22 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number EMK325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C