EMVE451GTR220MMN0S
Chemi-Con
Product No:
EMVE451GTR220MMN0S
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 450V SMD
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series Alchip™- MVE
Package Tray
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 130 mA @ 120 Hz