EMVY350ARA561MKE0S
Chemi-Con
Product No:
EMVY350ARA561MKE0S
Description:
CAP ALUM 560UF 20% 35V SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3369
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series Alchip™- MVY
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 560 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)