EMVY500ARA330MF80G
Chemi-Con
Product No:
EMVY500ARA330MF80G
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 906
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series Alchip™- MVY
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Impedance 600 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 33 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.303" (7.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 68 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 170 mA @ 100 kHz