EMVY630ARA101MKE0S
Chemi-Con
Product No:
EMVY630ARA101MKE0S
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 28
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series Alchip™- MVY
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Impedance 190 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 200 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 500 mA @ 100 kHz