EMVY630GRA471MMH0S
Chemi-Con
Product No:
EMVY630GRA471MMH0S
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 54
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Impedance 120 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 470 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 452.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 905 mA @ 100 kHz