EMZA100ARA220MD61G
Chemi-Con
Product No:
EMZA100ARA220MD61G
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3483
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series Alchip™- MZA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Impedance 1.35 Ohms
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Applications Automotive
Lead Spacing -
Polarization Polar
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Radial, Can - SMD
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 36 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 90 mA @ 100 kHz