EMZA101ARA331MLN0S
Chemi-Con
Product No:
EMZA101ARA331MLN0S
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series MZA
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Impedance 110 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 330 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 100 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.642" L x 0.642" W (16.30mm x 16.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 790 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.58 A @ 100 kHz