EMZA250ARA132MKG5S
Chemi-Con
Product No:
EMZA250ARA132MKG5S
Description:
CAP ALUM 1300UF 20% 25V SMD
Series Alchip™- MZA
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Impedance 56 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 1.3 mF
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 882 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.47 A @ 100 kHz