EMZA250ARA220ME61G
Chemi-Con
Product No:
EMZA250ARA220ME61G
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD
Series Alchip™- MZA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Impedance 700 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 64 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 160 mA @ 100 kHz