EMZA500ARA621MLH0S
Chemi-Con
Product No:
EMZA500ARA621MLH0S
Description:
CAP ALUM 620UF 20% 50V SMD
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series MZA
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Impedance 87 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 620 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 660 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.32 A @ 100 kHz