EMZA630ARA680MHA0G
Chemi-Con
Product No:
EMZA630ARA680MHA0G
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 63V SMD
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series Alchip™- MZA
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Impedance 700 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 68 µF
Applications Automotive
Product Status Active
Voltage - Rated 63 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 250 mA @ 100 kHz