EMZE350ARA220ME73G
Chemi-Con
Product No:
EMZE350ARA220ME73G
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series Alchip™- MZE
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Impedance 2.2 Ohms
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 38 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 95 mA @ 100 kHz