EMZK350ARA470MF61G
Chemi-Con
Product No:
EMZK350ARA470MF61G
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 390
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series Alchip™- MZK
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Impedance 1.1 Ohms
Tolerance ±20%
Capacitance 47 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 56 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 140 mA @ 100 kHz