EMZL250ARA471MJA0G
Chemi-Con
Product No:
EMZL250ARA471MJA0G
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 978
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings AEC-Q200
Tolerance ±20%
Capacitance 470 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 425 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 100kHz