EMZR100ARA102MHA0G
Chemi-Con
Product No:
EMZR100ARA102MHA0G
Description:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1245
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series Alchip™- MZR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Tolerance ±20%
Capacitance 1000 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 510 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 100kHz