EMZR100ARA471MF80G
Chemi-Con
Product No:
EMZR100ARA471MF80G
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15720
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series Alchip™- MZR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Tolerance ±20%
Capacitance 470 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 300 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 600 mA @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 160mOhm @ 100kHz